Skip to content
Ostrów Info

Ostrów Info

  • Ostrów Wielkopolski
  • Aktualności
  • Turystyka
    • Co warto zobaczyć w Ostrowie Wielkopolskim
      • Stary Rynek
      • Konkatedra św. Stanisława Biskupa
      • Kościół Najświętszej Marii Panny – „Mały Kościółek”
      • Nowa synagoga
      • Stary cmentarz katolicki przy ul. Wrocławskiej
      • Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
      • Fabryka Wagon i Stara Gazownia
    • Atrakcje dla dzieci w Ostrowie Wielkopolskim
      • Park Przygód Piaski–Szczygliczka
      • Park Olbrzymich Owadów
      • Basen Miejski „Olimpijska”
    • Zabytki Ostrowa Wielkopolskiego
      • Zabytkowa wieża ciśnień
      • Pałac Lipskich w Lewkowie
      • Pałac w Antoninie
    • Najciekawsze atrakcje powiatu ostrowskiego
      • Jezioro Szperek
      • Park Natury „Górecznik”
      • Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu
      • Pałac w Ociążu
      • Pałac myśliwski w Mojej Woli
  • Region
  • Pozostałe
  • Lista wpisów
  • Kontakt
  • Bezpieczeństwo
  • Programy telewizyjne
  • Samorządy

Nowe inwestycje w bezpieczeństwo mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego

Tomasz Zieliński 3 grudnia 2025
277

Zaproszenie do obejrzenia najnowszego odcinka programu „W Punkt” w Telewizji Proart to szansa na poznanie kluczowych kwestii związanych z bezpieczeństwem w polskich samorządach. W dzisiejszej audycji rozmawiać będą Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek, oraz Piotr Olszak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego. Wspólnie przedstawią inicjatywy miasta, w tym osiągnięcia w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych.

Harmonogram emisji programu

Odcinek zadebiutuje 3 grudnia o godzinie 18:05. Dla tych, którzy przegapią premierę, zaplanowano powtórki: tego samego dnia o godz. 23:15 oraz 4 grudnia o godz. 8:40, 14:40 i ponownie o 18:05. Serdecznie zapraszamy do śledzenia!

Finansowanie na rzecz bezpieczeństwa

Miasto złożyło 28 wniosków o dofinansowanie, co zaowocowało przyznaniem dotacji w wysokości 4 mln 745 tys. zł. Wkład własny wynosi jedynie 500 tys. zł, co oznacza, że większość funduszy pochodzi z budżetu państwa. Środki te, przydzielone w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026, umożliwią realizację projektów wzmacniających bezpieczeństwo publiczne.

Inicjatywy edukacyjne

Program „W Punkt” podejmie również tematykę kampanii „Gotowi na blackout. Budujemy świadomość”, która ma na celu zwiększenie wiedzy mieszkańców na temat przygotowania na sytuacje awaryjne. Celem kampanii jest podniesienie świadomości społecznej i promowanie odpowiednich działań w przypadku zagrożeń energetycznych.

Źródło: facebook.com/umostrow

Continue Reading

Poprzedni: Bezpieczeństwo na Drodze – Akcja Trzeźwości
Kolejny: Mandaty nie powstrzymują kierowców przed nadmierną prędkością

Powiązane wpisy

Uwaga na drogach: jak bezpiecznie spędzić długi weekend?
  • Bezpieczeństwo
  • Wydarzenia

Uwaga na drogach: jak bezpiecznie spędzić długi weekend?

Tomasz Zieliński 4 czerwca 2026 51
Nowoczesny agregat prądotwórczy dla OSP Wtórek od gminy
  • Bezpieczeństwo
  • Wydarzenia

Nowoczesny agregat prądotwórczy dla OSP Wtórek od gminy

Tomasz Zieliński 11 maja 2026 84
Zagrożenie dla pieszych: Pustostany w Raszkowie na wyłączonych ulicach
  • Bezpieczeństwo
  • Infrastruktura
  • Piesi

Zagrożenie dla pieszych: Pustostany w Raszkowie na wyłączonych ulicach

Tomasz Zieliński 29 kwietnia 2026 104
Ekstremalna prędkość: 126 km/h w strefie zabudowanej!
  • Bezpieczeństwo
  • Policja
  • Wypadki

Ekstremalna prędkość: 126 km/h w strefie zabudowanej!

Tomasz Zieliński 22 kwietnia 2026 103
Dzień Trzeźwości: Policja przypomina o odpowiedzialności na drodze
  • Bezpieczeństwo
  • Policja
  • Zdrowie

Dzień Trzeźwości: Policja przypomina o odpowiedzialności na drodze

Tomasz Zieliński 20 kwietnia 2026 121
Rekordowe głosowanie w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026 zakończone!
  • Bezpieczeństwo
  • Wydarzenia

Rekordowe głosowanie w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026 zakończone!

Tomasz Zieliński 19 kwietnia 2026 111

Przeczytaj

Recydywista zatrzymany z ponad 320 gramami narkotyków w Ostrowie Wielkopolskim
  • Narkotyki
  • Policja
  • Zatrzymania

Recydywista zatrzymany z ponad 320 gramami narkotyków w Ostrowie Wielkopolskim

Tomasz Zieliński 10 czerwca 2026 32
W Ostrowie Wielkopolskim doszło do zatrzymania mężczyzny, który miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze policji ujawnili ponad 320 gramów różnych substancji psychoaktywnych, w tym... Czytaj dalej
Filmowe skarby w Ostrowie: Spotkania z ikonami kina
  • Kultura
  • Pokazy filmowe

Filmowe skarby w Ostrowie: Spotkania z ikonami kina

Czerwcowy weekend na drogach powiatu ostrowskiego: podsumowanie kontroli i incydentów
  • Policja
  • Wydarzenia

Czerwcowy weekend na drogach powiatu ostrowskiego: podsumowanie kontroli i incydentów

Termin zgłoszeń na półkolonie letnie 2026 przedłużony do 11 czerwca!
  • Półkolonie
  • Wydarzenia

Termin zgłoszeń na półkolonie letnie 2026 przedłużony do 11 czerwca!

Kulisy reportażu i literatury faktu: Spotkanie z Piotrem Jaconiem
  • Kultura
  • Wydarzenia

Kulisy reportażu i literatury faktu: Spotkanie z Piotrem Jaconiem

© Ostrów Info - Wszystkie prawa zastrzeżone